BODYSHAPE - bieżnia z podciśnieniem

BodyShape jest nowym, niepowtarzalnym urządzeniem do odchudzania. Umożliwia ćwiczenie na bieżni wykorzystując wiele korzyści podciśnienia i podczerwieni. Urządzenie skonstruowano tak by spełniało oczekiwania zarówno początkujących jak i zaawansowanych użytkowników.

Funkcjonalności
Technologie zastosowane w urządzeniu BodyShape spotykane są na rynku od wielu lat, dzięki czemu zostały dokładnie sprawdzone pod względem efektów ich działania. Obserwacje ich wpływu na organizm człowieka pozwoliły na opracowanie metody połączenia kilku elementów w jednym urządzeniu, w celu zintensyfikowania ich rezultatów.

Podczerwień IR
Promienie podczerwone nagrzewają ciało i rozszerzają naczynia krwionośne. Skutkiem tego jest zwiększenie przepływu krwi, lepsze dotlenienie i ukrwienie tkanek. Skóra czerwienieje, co oznacza, że bogata w tlen krew dociera do miejsc, gdzie często może jej brakować w wystarczających ilościach. Proces ten powoduje usunięcie z organizmu dużych ilości toksyn, które zalegają w głębszych  warstwach skóry. Promienie podczerwone oczyszczają skórę i tkanki podskórne ze zbędnych toksyn, czego efektem jest jędrna, czysta i zdrowa skóra.

Podciśnienie
Tajemnicą skutecznego działania terapii jest zastosowane podciśnienie, poprzez które wzrasta spalanie tkanki tłuszczowej. Podczas ćwiczenia działające jednocześnie podciśnienie powoduje poprawę krążenia krwi w skórze i tkance podskórnej w miejscach gdzie odkładają się większe ilości tłuszczu czyli udach, pośladkach, talii, brzuchu. Zastosowane podciśnienie powoduje również poprawę krążenia limfy odpowiedzialnej za usuwanie nadmiernych płynów i produktów przemiany materii. Efektem jest wygładzenie skóry, poprawa jej jędrności oraz redukcja zbędnych centymetrów.

Fotoodmładzanie LED - kolagen
Starzejąca się skóra jest defektem kosmetycznym, który przekłada się na niekorzystny wygląd (zmarszczki, zaburzenia pigmentacji, tzw. Pajączki naczyniowe) oraz utrudnia utrzymanie optymalnego poziomu nawodnienia twarzy. Rozwiązaniem problemów wynikających z fotostarzenia są zabiegi fotoodmładzania LED Therapy. Zastosowanie selektywnie dobranej długości fali i odpowiedniej dawki światła jest wykorzystywane do „odmładzania” starzejącej się skóry, zapobiegania progresji w procesie starzenia.

Ozonoterapia
Właściwości silnie utleniające i dezynfekujące ozonu powodują, że jest on powszechnie wykorzystywany na całym świecie w celu zwalczania bakterii i innych drobnoustrojów. Ozon jest także doskonałym stymulatorem krążenia, dlatego stosowany jest w leczeniu chorób układu krążenia. Ożywia i pobudza funkcje organiczne.

Jak ćwiczyć na BodyShape?
Zalecany cykl to 10-20-30 zabiegów. Ilość jest zależna od grubości tkanki tłuszczowej i poziomu rozwoju cellulitu.

Czas trwania zbiegu - 30 minut z podziałem na 3 etapy:

• I etap - organizm potrzebuje czasu na dostosowanie się do nowych warunków otoczenia, dlatego też przez pierwsze 3-4 minuty ustawiamy podciśnienie na kilka mbar.
• II etap - ćwiczyć 20 minut w tempie aktywnego spaceru
• III etap - ponowne przejście do normalnych warunków poprzez zmniejszenie
podciśnienia na pozycję wyjściową i po 2 minutach kończymy zabieg.

Przygotuj się
Osoba ćwicząca na BodyShape powinna być ubrana w krótkie spodenki i obuwie sportowe.

Podczas treningu należy:
• Pić systematycznie wodę - w czasie zabiegu organizm potrzebuje około 0,5 litra wody. Celem ćwiczeń nie jest odwodnienie organizmu, tylko dostarczenie mu niezbędnych bodźców, które efektywnie spalają tkankę tłuszczową.

• Utrzymywać tempo ćwiczeń tak, aby puls osoby ćwiczącej wynosił w granicach 120-140 uderzeń na minutę. Chcąc zachować prawidłowe działanie układu limfatycznego, podczas zabiegu nie wolno ćwiczyć w obcisłych spodniach typu legginsy.

ROLLSHAPE - masaż odchudzający

Masaż wykonywany na urządzeniu Rollshape wykorzystuje jedną z technik masażu klasycznego jakim jest wałkowanie. Idea masażu na urządzeniu Rollshape oparta jest na tradycyjnej wiedzy medycyny chińskiej, której istotą jest prawidłowe i płynne krążenie energii życiowej w organizmie.

...wiecej informacji

Wróć